Apie Vilnių

Ką pamatyti Vilniuje?

Vilnius – kerintis ir įspūdingas Lietuvos miestas, kuris jau seniai daro įtaką mūsų krašto tradicijoms ir istorijai. Jame vyrauja modernus ir kosmopolitiškas gyvenimo ritmas, visada laukia draugiški vietiniai gyventojai ir nesuskaičiuojamai daug traukos objektų. Daugelis Lietuvos ir užsienio gyventojų sostinę renkasi ne tik dėl intriguojančių lankytinų vietų bei nerimstančių pramogų, bet ir dėl didžiausio visoje šalyje Vilniaus oro uosto. Apie Vilnių galima kalbėti daug, bet negalima nepaminėti oro uosto... Tai daugiausiai tiesioginių krypčių turintis bei moderniausias Lietuvos oro uostas, tad pasirinkus skrydį pradėti čia, tikrai liksite patenkinti! Žinoma, prieš kelionę nepraleiskite progos pasigrožėti pačiu Vilniumi, mieste jūsų laukia nepamirštamos akimirkos ir nuotaikingas laikas! O jei svarstote, ką jame pamatyti, siūlome kelis be galo įdomius objektus.

Lankytinos vietos Vilniuje:

 • Gedimino pilies bokštas – ant didingojo kalno įsikūręs bokštas, išlikęs po visų Lietuvą kamavusių negandų. Dabar čia galima susipažinti su XIV ir XVII amžių ekspozicijomis ir pasigrožėti kvapą gniaužiančia Vilniaus panorama.

 • Šv. Onos bažnyčia – legendomis ir pasakojimais apipinta žavinga Vilniaus bažnyčia... Ji garsėja dėl išskirtinės gotikinės architektūros ir tuo, kad net pats Napoleonas norėjęs bažnyčią paimti ir pargabenti į Paryžių.

 • Aušros vartai – būnant Vilniuje privaloma praeiti pro šiuos pasaką primenančius vartus. Jų istorija siekia XVI amžių ir tuo metu jie buvo naudojami kaip gynybiniai miesto vartai.

 • Trijų Kryžių kalnas – vienas iš pagrindinių Vilniaus veidų. Šis kalnas simbolizuoja miesto dvasią ir jėgą, o vaizdas, atsiveriantis nuo jo viršūnės, atima žadą.

Ką veikti Vilniuje?

Planuojate vykti į užsienio šalį? Nesvarbu, ar keliaujate atostogauti, dirbti, ar tiesiog aplankyti artimųjų, visada liksite patenkinti, pasirinkę Vilniaus oro uostą! Tai yra modernus ir šiuolaikiškas oro uostas, savo klientams siūlantis tik aukščiausio lygio paslaugas ir aptarnavimą. Jame daug įvairiausių parduotuvių, kuriose rasite ne tik kiekvienoms atostogoms būtinų pirkinių, bet ir nenumatytiems atvejams skirtų prekių. Tačiau ne tik Vilniaus oro uostas jus sužavės, bet ir pats miestas! Tad skirkite bent dieną prieš kelionę ekskursijai po mūsų brangiąją sostinę ir tikrai liksite pakerėti! O kad laikas, praleistas Vilniuje, įsimintų ilgam, siūlome išbandyti toliau išvardytas pramogas.

Pramogos Vilniuje:

 • Vilniaus gatvės. Turbūt kiekvienas, pabuvojęs Vilniuje, pritars: miesto gatvės yra be galo jaukios ir dvelkia nostalgija... Pažinkite Vilniaus centrą ir senamiestį: eikite senąja Pilies gatve, kurioje nenutyla gatvės muzika, atraskite Užupio paslaptis ir tyrinėkite modernų Gedimino prospektą.

 • Vilniaus parkai. Jei ieškote jaukios vietos pasivaikščioti ar kur praleisti trumpą iškylą, būtinai aplankykite svajingą Bernardinų sodą. Aktyviam laisvalaikiui puikiai tiks Vingio parkas, o jei norite pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais, aplankykite Pavilnių regioninį parką.

 • Vilniaus įdomybės – nors, palyginti su kitų Europos šalių sostinėmis, Vilnius yra gana nedidelis miestas, jame slypi daugybė intriguojančių legendų ir objektų. Tad jei jus domina išskirtinės miesto vietos, būtinai užsukite į Literatų gatvę. Joje sienos išpuoštos menininkų darbais, patrinkite garsųjį Sėkmės pilvą. O gal nuspręsite aplankyti Antakalnio kapines, kuriose ilsisi garsiausi Lietuvos meno ir mokslo žmonės?

Faktai apie Vilnių

Vilnius – tai be galo gražus miestas, kasmet pritraukiantis šimtus tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Žinoma, sostinė pakeri ne tik išskirtiniu jaukumu ir žavesiu, bet ir įdomybėmis, slypinčiomis miesto istorijoje bei dabartyje. Įdomu sužinoti, kokios jos? Nebandysime jūsų smalsumo ir todėl kviečiame susipažinti su jomis.

Vilniaus įdomybės:

 • Manote, kad dabar po vasariškų liūčių Vilnius skęsta? Tada nepatikėsite, jog 1931 metais miestą užtvindė potvynis, o vandens lygis siekė daugiau negu 800 centimetrų!

 • Vienas iš svarbiausių Vilniaus simbolių Gedimino bokštas yra tik atkurta senosios pilies dalis, tačiau įdomu tai, jog anuomet pilis buvo pastatyta ne iš mūrinių plytų, o medžio.

 • Įdomu ir tai, kad Gedimino bokštą statė ne Gediminas, o Vytautas.

 • Vilniaus senamiestis dėl išskirtinio grožio ir istorijos yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Skamba be galo intriguojančiai... Žinoma, prieš apsilankant mieste, verta sužinoti ir pagrindinę informaciją apie Vilnių.

Informacija apie Vilnių:

 • Vilniuje gyvena 543 626 gyventojai.

 • 63,2 % gyventojų yra lietuviai, 16,5 % sudaro lenkai, 12 % – rusai, 3,5 % – baltarusiai, o 4,8 % – kitų tautybių gyventojai.

 • Vilnius pirmą kartą paminėtas 1323 metais.

 • Nuo 2015 metų miesto meras yra Remigijus Šimašius.

Skrydžiai į Vilnių

Skrydžiai iš Vilniaus